Sdělení 2017

14. 8. 2017

 

Milé kolegyně, vážení kolegové,

 

rádi bychom Vás informovali o oficiálním spuštění projektu FORUM ANTIKONCEPCE, který jsme avizovali v publikacích a na odborných fórech.

 

FORUM ANTIKONCEPCE je společná iniciativa Sekce ambulantních gynekologů ČGPS ČLS JEP a Sdružení soukromých gynekologů ČR a je zaštítěna Českou gynekologickou a porodnickou společností ČLS JEP. (více o projektu v příloze).

 

Představení projektu veřejnosti proběhne na konci září u příležitosti Světového dne antikoncepce. V tento den budou spuštěny webové stránky a profil projektu na sociálních sítích.

 

Připomínáme, že součástí komunikace nebude doporučování konkrétních přípravků, ale podpora užívání spolehlivé antikoncepce a ochrany reprodukčního zdraví obecně, objektivní informace o benefitech a rizicích jednotlivých kontracepčních metod, reakce a komentáře k mediálním i jiným veřejným vystoupením a vlastní produkce odborných i laikům určených textů.

 

Jedná se o projekt dlouhodobý, který by se měl stát stálou součástí naší komunikace směrem k pacientkám a veřejnosti, a jehož výsledky chceme monitorovat a vyhodnocovat zejména na základě zpětné vazby od Vás. Vítáme všechny komentáře, doporučení a další podněty pro další směřování projektu a zároveň Vás žádáme, abyste si ve Vašem nabitém programu našli čas na vyplnění dotazníků, které budeme při některých příležitostech distribuovat online i v tištěné formě.

 

Výsledky prvního průzkumu, kterého se řada z Vás zúčastnila prostřednictvím vyplnění dotazníku (a jehož výsledky prezentoval MUDr. Petr Křepelka, Ph.D. mj. na Sjedu SGPS SLS a ČGPS ČLS JEP v Bratislavě), jasně vyplynulo, že ve Vaší praxi máte zájem především o edukační materiály určené k předání pacientkám.

Proto jsme vytvořili pilotní texty, které reflektují nejčastější obavy a dotazy pacientek.

 

Tyto texty a další materiály budou k dispozici ke stažení na webových stránkách.

Prostřednictvím partnerů projektu (Gedeon Richter, Exeltis, Heaton, WH Pharma, Teva, Egis, Angelini) mezi Vás rozdistribuujeme tištěné vizitky projektu a další edukační materiály pro pacientky, které budou na tyto stránky odkazovat.

 

Věříme, že tato iniciativa přispěje k podpoře rozhodování na základě „evidence based dat" a tedy k dlouhodobé ochraně zdraví našich pacientek.

 

Za Sdružení soukromých gynekologů ČR,

 

Vladimír Dvořák

 

Dokument ke stažení - O projektu

 

 

 

 

12. 8. 2017

Varování jednoho z členů SSG ČR:

 

Vážené kolegyně a kolegové,  buďte velmi obezřetní při jednání si firmou EXTERIA, která nabízí komplexní služby v oblasti BOZP a PO. Její zástupci nabízejí za částku cca 8000 komplexní službu, zaškolení, včetně zastupování při kontrolách. Zní to docela zajímavě. Co vám však už neřeknou, je, že poté  co smlouvu podepíšete a zaplatíte a školení proběhne, tak vám předloží seznam všech potřebných směrnic, které Vám jistě chybí a za ty po vás budou chtít dalších několik desítek tisíc. Další pes je zakopán ve smlouvě, kde je uvedeno, že se smlouva automaticky opakovaně obnovuje a na výpověď máte jen 14 dní před termínem výročí. Pokud to přehlédnete a nevypovíte a neumožníte jim opakované školení (které je samo o sobě prakticky bezvýznamné a lze je pořídit násobně levněji),  tak mají nárok na smluvní pokutu 8000, kterou tvrdě vymáhají.

 

S pozdravem

 

MUDr. Dan Kroupa

GYNORDIN  Uničov, s.r.o.

Tel.: 585 054 55

www.gynordin.cz

 

 

27. 2. 2017

Informace ke sběru výkazů za rok 2016

 

 

7. 2. 2017

 

Vážení kolegové,

dovolte, abych Vás informovala, že na základě znalosti výsledků vyúčtování předběžných úhrad za poskytnutou zdravotní péči v roce 2016  nebude OZP uplatňovat regulační srážky za překročení limitů na předepsané léčivé přípravky a vyžádanou péči v roce 2016, neboť u ambulantních PZS nedošlo k překročení plánovaných nákladů na tyto komodity dle schváleného ZPP pro rok 2016.

 

Děkuji Vám za péči, kterou věnujete našim pojištěncům a přeji příjemný den

 

MUDr. Ludmila Plšková

zdravotní ředitelka

 

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví

IČ 47114321, DIČ 47114321, Praha 4, Roškotova 1225/1, www.ozp.cz

 

tel.: 261 105 117

fax: 261 105 152

e-mail. ludmila.plskova@ozp.cz

www.ozp.cz

 

Nadstandardní program péče o uživatelky IUS Jaydess a IUS Mirena

 

 

21

let s Vámi

 
 

 
 
Zobrazit všechny aktivní akce
 
 
 

                     Heaton

 
ssg 542 221 661
ssg 542 221 662
ssg Orlí 10
602 00 Brno
Česká Republika
 

© 2019 Sdružení soukromých gynekologů ČR |  Nowonet media s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu Sdružení soukromých gynekologů zakázáno.