XL. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG

 

XL. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG ČR
VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU BAYER SCHERING PHARMA
9. - 11. 4. 2010, hotel Flora, Olomouc

Letos jsme se s jarním doškolovacím víkendem vrátili po čtyřech letech do Olomouce. Tento víkend byl za 12 let existence SSG již čtyřicátý v pořadí a je symbolické, že se vrátil na místo činu, tedy do Olomouce, kde „nultý“ sjezd SSG rozhodl o založení profesního sdružení jako právnické osoby.

Přesto, že zájem o podobné doškolovací akce neupadá, vnímáme zpětnou reakci naší základny a zkoušíme najít případné změny ve schématu seminářů, které by více vyhovovaly jeho účastníkům. Letos jsme s ohledem na narůstající zájem o doškolování v ultrazvukové diagnostice rozšířili jeho časovou plochu a přesunuli je na páteční odpoledne. Zájem nás velmi potěšil a to, že byly nachystány live demonstrace těhotných limitovalo účast natolik, že jsme byli nuceni část zájemců odmítnout.

Sobotní odborný program byl připraven ve spolupráci s tradičním hlavním partnerem setkání, firmou Bayer-Schering-Pharma. Zajímavá sdělení byla připravena nejen na témata související s tradičními cílovými oblastmi jakými jsou kontracepce hormonální substituce v klimakteriu resp. obecně endokrinologická problematika. Pro mě osobně zazněla velmi zajímavá sdělení na téma generika versus originál nebo právní problematika vztahu lékař –farmaceutická firma a zejména případné dopady tohoto vztahu s ohledem na kontrolní činnost státu, SÚKLu apod.

Při nedělní debatě tradičně zaměřené na aktuální otázky financování našich praxí zazněly mimo jiné aktuální informace o probíhajících jednáních se zdravotními pojišťovnami. Vzhledem k blížícím se volbám do Poslanecké sněmovny jsme nezvali nikoho z politiků, přesto tomuto tématu a supervolebnímu roku jsme se nevyhnuli už s ohledem na to, jak moc nás různé volební výsledky a zejména uspořádání po volbách ovlivní.

Výstupy z jednání, tak jak o nich byli účastníci nedělního dopoledního setkání informováni, jsou podrobněji rozebrány na jiných místech Zpravodaje nebo aktuálně na webu SSG ČR. Ti z Vás, kteří mají na sekretariátu SSG aktualizovánu svoji emailovou adresu aktuality dostávají i elektronickou formou. Těm ostatním, kteří chtějí aktuální informace dostávat touto nejrychlejší formou, tak doporučuji učinit co nejdříve.

V nejbližší době nás nečekají jen volby do PSP ČR, ale také společný sjezd s ČGPS první červnový víkend v Karlových Varech, kde se na setkání s Vámi těší

 

Aleš Skřivánek

 

18

let s Vámi

 

Všeobecné informace a přihlášku naleznete na odkaze níže:

https://www.cgps.cz/uz/

Registrace sobota 19. 10. 2019, 8.00-11.00 hod.
Ubytování Hotel Floret viz přihláška

 

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16

 

 
 
Zobrazit všechny aktivní akce
 
 
 

         

 
ssg 542 221 661
ssg 542 221 662
ssg Orlí 10
602 00 Brno
Česká Republika
 

© 2019 Sdružení soukromých gynekologů ČR |  Nowonet media s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu Sdružení soukromých gynekologů zakázáno.