XL. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG

 

XL. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG ČR
VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU BAYER SCHERING PHARMA
9. - 11. 4. 2010, hotel Flora, Olomouc

Letos jsme se s jarním doškolovacím víkendem vrátili po čtyřech letech do Olomouce. Tento víkend byl za 12 let existence SSG již čtyřicátý v pořadí a je symbolické, že se vrátil na místo činu, tedy do Olomouce, kde „nultý“ sjezd SSG rozhodl o založení profesního sdružení jako právnické osoby.

Přesto, že zájem o podobné doškolovací akce neupadá, vnímáme zpětnou reakci naší základny a zkoušíme najít případné změny ve schématu seminářů, které by více vyhovovaly jeho účastníkům. Letos jsme s ohledem na narůstající zájem o doškolování v ultrazvukové diagnostice rozšířili jeho časovou plochu a přesunuli je na páteční odpoledne. Zájem nás velmi potěšil a to, že byly nachystány live demonstrace těhotných limitovalo účast natolik, že jsme byli nuceni část zájemců odmítnout.

Sobotní odborný program byl připraven ve spolupráci s tradičním hlavním partnerem setkání, firmou Bayer-Schering-Pharma. Zajímavá sdělení byla připravena nejen na témata související s tradičními cílovými oblastmi jakými jsou kontracepce hormonální substituce v klimakteriu resp. obecně endokrinologická problematika. Pro mě osobně zazněla velmi zajímavá sdělení na téma generika versus originál nebo právní problematika vztahu lékař –farmaceutická firma a zejména případné dopady tohoto vztahu s ohledem na kontrolní činnost státu, SÚKLu apod.

Při nedělní debatě tradičně zaměřené na aktuální otázky financování našich praxí zazněly mimo jiné aktuální informace o probíhajících jednáních se zdravotními pojišťovnami. Vzhledem k blížícím se volbám do Poslanecké sněmovny jsme nezvali nikoho z politiků, přesto tomuto tématu a supervolebnímu roku jsme se nevyhnuli už s ohledem na to, jak moc nás různé volební výsledky a zejména uspořádání po volbách ovlivní.

Výstupy z jednání, tak jak o nich byli účastníci nedělního dopoledního setkání informováni, jsou podrobněji rozebrány na jiných místech Zpravodaje nebo aktuálně na webu SSG ČR. Ti z Vás, kteří mají na sekretariátu SSG aktualizovánu svoji emailovou adresu aktuality dostávají i elektronickou formou. Těm ostatním, kteří chtějí aktuální informace dostávat touto nejrychlejší formou, tak doporučuji učinit co nejdříve.

V nejbližší době nás nečekají jen volby do PSP ČR, ale také společný sjezd s ČGPS první červnový víkend v Karlových Varech, kde se na setkání s Vámi těší

 

Aleš Skřivánek

 

21

let s Vámi

 
 

 
 
Zobrazit všechny aktivní akce
 
 
 

                     Heaton

 
ssg 542 221 661
ssg 542 221 662
ssg Orlí 10
602 00 Brno
Česká Republika
 

© 2019 Sdružení soukromých gynekologů ČR |  Nowonet media s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu Sdružení soukromých gynekologů zakázáno.