XLI. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG

 

XLI. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG ČR
VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU MERCK SHARP DOHME IDEA. INC.
17. - 19. 9. 2010, hotel Devět skal, Mílovy

Letos jsme po třinácté v řadě náš podzimní seminář organizovali v Mílovech, kde tradice doškolovacích víkendů na podzim 1998 začala. Destinace je stále oblíbená, o čemž svědčí mj. i to, že jako první je během několika dní obsazena veškerá dostupná ubytovací kapacita. Stejně tomu bylo i letos. Změn proti minulosti bylo minimum: ultrazvukový kurz v pátek se stal vlastně již tradicí od jara a přesun termínu na září, který dříve blokovala ultrazvuková sekce, uvítali účastníci již vloni a budeme se snažit u něj zůstat.

Sobotní odborný program byl připraven ve spolupráci se staronovým partnerem mílovských víkendů. Po spojení nejprve firem Organon a Schering-Plough a poté fúzí s MSD se tak na delší dobu budeme zřejmě v zářijovém termínu potkávat s posledně jmenovanou firmou a jejími lidmi. Zajímavá sdělení byla připravena nejen na témata související s tradičními cílovými oblastmi, jakými jsou kontracepce a problematika vakcinace proti onemocněním souvisejícím s infekcí HPV. Pro mě osobně zazněla velmi zajímavá sdělení na téma gestačního diabetu, zejména diskuze, kterou vyvolala a také exkurze do právní problematiky očima dvojjediného dříve kolegy - gynekologa a nyní úspěšného pražského advokáta Igora Piňose.

Při nedělní debatě tradičně zaměřené na aktuální otázky financování našich praxí zazněly mimo jiné aktuální informace o probíhajících jednáních se zdravotními pojišťovnami o úhradách na tento a příští rok a dále s nově obsazeným ministerstvem zdravotnictví.

Výstupy z jednání, tak jak o nich byli účastníci nedělního dopoledního setkání informováni, jsou podrobněji rozebrány na jiných místech Zpravodaje nebo aktuálně na webu SSG ČR. Ti z Vás, kteří mají na sekretariátu SSG aktualizovánu svoji emailovou adresu, aktuality dostávají i elektronickou formou. Těm ostatním, kteří chtějí aktuální informace dostávat touto nejrychlejší formou, tak doporučuji učinit co nejdříve.

Letošní supervolební rok pokračuje nejen v politice. V nejbližší době nás čekají komunální volby a volby v třetině senátních okrsků a dále probíhají volby ve velké části sekcí v rámci ČGPS. Věřím, že v těch posledně jmenovaných podpoříte kolegy z privátní sféry, protože jejich hlas ve výborech sekcí pak ovlivňuje i stanoviska, která sekce vypracovávají pro výbor ČGPS a tyto zase mají často nemalý vliv přímý i přenesený na chod našich praxí.

Jinak přeji všem krásné babí léto a těším se s vámi na setkání v Pyramidě před Vánocemi a potom poslední lednový víkend v Aquapalace v Čestlicích, kde již budou jasnější obrysy úhrad a věřím, že pozvání přijmou i zástupci zdrav. pojišťoven a ministerstva.


Aleš Skřivánek

 

 

18

let s Vámi

 

Všeobecné informace a přihlášku naleznete na odkaze níže:

https://www.cgps.cz/uz/

Registrace sobota 19. 10. 2019, 8.00-11.00 hod.
Ubytování Hotel Floret viz přihláška

 

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16

 

 
 
Zobrazit všechny aktivní akce
 
 
 

         

 
ssg 542 221 661
ssg 542 221 662
ssg Orlí 10
602 00 Brno
Česká Republika
 

© 2019 Sdružení soukromých gynekologů ČR |  Nowonet media s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu Sdružení soukromých gynekologů zakázáno.