XLI. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG

 

XLI. DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ SSG ČR
VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU MERCK SHARP DOHME IDEA. INC.
17. - 19. 9. 2010, hotel Devět skal, Mílovy

Letos jsme po třinácté v řadě náš podzimní seminář organizovali v Mílovech, kde tradice doškolovacích víkendů na podzim 1998 začala. Destinace je stále oblíbená, o čemž svědčí mj. i to, že jako první je během několika dní obsazena veškerá dostupná ubytovací kapacita. Stejně tomu bylo i letos. Změn proti minulosti bylo minimum: ultrazvukový kurz v pátek se stal vlastně již tradicí od jara a přesun termínu na září, který dříve blokovala ultrazvuková sekce, uvítali účastníci již vloni a budeme se snažit u něj zůstat.

Sobotní odborný program byl připraven ve spolupráci se staronovým partnerem mílovských víkendů. Po spojení nejprve firem Organon a Schering-Plough a poté fúzí s MSD se tak na delší dobu budeme zřejmě v zářijovém termínu potkávat s posledně jmenovanou firmou a jejími lidmi. Zajímavá sdělení byla připravena nejen na témata související s tradičními cílovými oblastmi, jakými jsou kontracepce a problematika vakcinace proti onemocněním souvisejícím s infekcí HPV. Pro mě osobně zazněla velmi zajímavá sdělení na téma gestačního diabetu, zejména diskuze, kterou vyvolala a také exkurze do právní problematiky očima dvojjediného dříve kolegy - gynekologa a nyní úspěšného pražského advokáta Igora Piňose.

Při nedělní debatě tradičně zaměřené na aktuální otázky financování našich praxí zazněly mimo jiné aktuální informace o probíhajících jednáních se zdravotními pojišťovnami o úhradách na tento a příští rok a dále s nově obsazeným ministerstvem zdravotnictví.

Výstupy z jednání, tak jak o nich byli účastníci nedělního dopoledního setkání informováni, jsou podrobněji rozebrány na jiných místech Zpravodaje nebo aktuálně na webu SSG ČR. Ti z Vás, kteří mají na sekretariátu SSG aktualizovánu svoji emailovou adresu, aktuality dostávají i elektronickou formou. Těm ostatním, kteří chtějí aktuální informace dostávat touto nejrychlejší formou, tak doporučuji učinit co nejdříve.

Letošní supervolební rok pokračuje nejen v politice. V nejbližší době nás čekají komunální volby a volby v třetině senátních okrsků a dále probíhají volby ve velké části sekcí v rámci ČGPS. Věřím, že v těch posledně jmenovaných podpoříte kolegy z privátní sféry, protože jejich hlas ve výborech sekcí pak ovlivňuje i stanoviska, která sekce vypracovávají pro výbor ČGPS a tyto zase mají často nemalý vliv přímý i přenesený na chod našich praxí.

Jinak přeji všem krásné babí léto a těším se s vámi na setkání v Pyramidě před Vánocemi a potom poslední lednový víkend v Aquapalace v Čestlicích, kde již budou jasnější obrysy úhrad a věřím, že pozvání přijmou i zástupci zdrav. pojišťoven a ministerstva.


Aleš Skřivánek

 

 

21

let s Vámi

 
 

 
 
Zobrazit všechny aktivní akce
 
 
 

                     Heaton

 
ssg 542 221 661
ssg 542 221 662
ssg Orlí 10
602 00 Brno
Česká Republika
 

© 2019 Sdružení soukromých gynekologů ČR |  Nowonet media s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu Sdružení soukromých gynekologů zakázáno.